Coraz bliżej... Frakcje!

Z niecierpliwością czekamy na start nowej edycji Frakcji. Testy idą pełną parą, a rozpoczęcie V3 zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji redakcja strony postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i przeprowadziła wywiad z właścicielem, odpowiedzialnym za stronę techniczną projektu - MorkaZoidem. Zadaliśmy mu sześć pytań, które, mamy nadzieję, pozwolą lepiej przygotować się do startu nowej edycji.


1. Co jest według Ciebie najważniejszą zmianą w porównaniu do Frakcji V2?

Główny plugin Frakcji, który całkowicie nie laguje i jest dużo bardziej rozbudowany i całkowicie nowe McMMO, wzbogacone o nowe umiejętności i sprzęty np. Strzelby i Karabiny.

 

2. Co stanowiło największe wyzwanie podczas tworzenia tej edycji?

Całkowicie nowy silnik, który pozwoli grać każdej wersji wzwyż od 1.7 (1.7.X, 1.8.X, 1.9,X i 1.10.X). Będzie się to znaczenie różniło od aktualnego silnika 1.7.X i 1.8.X, ponieważ będzie on pozwalał każdej wersji na robienie tego, co może np. 1.8 + bannery, a 1.10 nowe strzały, potki (nie mówiąc też o blokach). Niższe wersje będą widziały zamienniki, np. zamiast nowego magma blocka - netherrack.

 

3. Podczas projektowania Frakcji V3 braliście pod uwagę propozycje graczy? Jeśli tak to jakie?

Braliśmy - zrobiliśmy całkowicie nowe, nie bugujące się plecaki o które gracze wręcz błagali, oraz całkowity rework klejnotów. Nie dość, że jest ich więcej, to są bardzo zbalansowane i przemyślane. Nie dadzą już takiej przewagi, jak dawały do tej pory. Są też magiczne pudełka o które gracze prosili (nazywali to CobbleX). Będą one dawały klejnoty i magiczne przedmioty. Niestety - duża część propozycji była przesadzona i nie mogliśmy ich wybrać np. Jobsy (jest sklepik, który daje przychód z pozyskanych surowców). Na frakcjach będą także generatory kamienia, tak jak część graczy prosiła.

 

4. Jak myślisz, nowe frakcje będą bardziej wymagające wobec sprzętu i gracza, niż druga edycja?

Jeżeli chodzi o wymogi sprzętowe, aby hostować nowe frakcje - to tak, nowe frakcje będą znacznie bardziej wymagające. Najważniejsze jednak, że nie będą lagować, będą dopracowane i w 95% autorskie (Pozostają pluginy WorldGuard, WorldEdit, Essentials, reszta jest naszego autorstwa, nawet silnik :) ). Gracz będzie mógł wybrać jaką wersją chce grać, my osobiście polecamy 1.9+, ponieważ daje ona atut drugiej łapki i tarczy, co ułatwia pvp :)

 

5. Pytanie, które nurtuje wszystkich - kiedy możemy spodziewać się otwarcia nowych Frakcji?

Niestety - poza ukończeniem frakcji, czeka nas jeszcze przerobienie całej sieci (głównego łącznika - proxy i lobby), aby mogły się one pojawić. Jeżeli wszystko pójdzie tak jak trzeba, frakcje będą lada moment, czyli za kilka dni.

 

6. Wiesz już, który tryb będzie rozwijany jako następny?

Następnym trybem będzie PvP. Mamy szerokie plany co do tego trybu. Mapa jest już skończona, a plany obmyślone. Nowe PvP będzie naprawdę wciągającym trybem, głównie przez zdobywane punkty rankingu - wygrana walka - zyskujesz, przegrana - tracisz. Będą także klany i wojny klanowe. Chcemy, aby całe GC2 do końca tego roku było już pod wszystkie wersje, tak jak będą nowe frakcje.

 

Jak widać już niedługo czeka nas wiele zmian! Dziękujemy właścicielowi za udzielony wywiad i zachęcamy do śledzenia nowinek na tej stronie, oraz na naszym Facebookowym fanpage'u, aby nie przegapić startu Frakcji V3!

Sieć serwerów Minecraft 1.7+/1.12+

GC2.PL

IP: gc2.pl 

Bezpośredni email: gemcuttercraft@gmail.com

Oficjalne linki GC2 w sieci!

Strona WWW - GC2.PL 

Forum - GC2.PL 
Facebook - GC2

YouTube - GC2 PL 

TS3 IP - ts.gc2.pl

Discord - GC2 

Ask.fm - GC2POLSKA 

Minecraft Launcher:

Ściągnij Shiginima Launcher

i graj na naszym serwerze!

Masz problem? Nie działa Ci ranga? Korci Cię aby zadać nam pytanie? Śmiało, pisz! Napisz do nas... Wyslij